Malarstwo · moja pasja


Terra Lubavia - 1216

terralubavia
Terra Lubavia
po premierze

 

aneks

Moja muzyczna droga

RG

    Mówią, że talent plastyczny często idzie w parze z muzycznym. Tak też jest w przypadku Romka. Już w Ogólniaku zespół rockowy Decybele, w którym był perkusistą, grał Jego pierwsze kompozycje do tekstów polskich poetów Leśmiana, Gałczyńskiego i innych. Jak na tamte czasy, był to zespół rewelacyjny – grali przeboje Beatlesów, Rolling Stones'ów, Czerwonych Gitar, Breakautów, Czerwono Czarnych, itd.

Ostatni raz zagrali na balu, który uświetnił uroczystość 100 rocznicy Liceum Ogólnokształcącego w Lubawie. W historii szkoły, jak dotąd nikt nie powtórzył ich sukcesu.

Hitem chrześcijańskiego zespołu wokalno instrumentalnego RODZINA, założonego przez Romka ok. roku 1984 było Misterium Paschalne do tekstów chrześcijańskiego poety Wojciecha Bąka w całości skomponowane i zaaranżowane przez Niego. Dziś po latach gdy czasem to wspominamy, słuchając myślę – gdyby wtedy znalazł się jakiś manager, to dzieło wypłynęłoby na wielkie wody. Zespół istniał ok. 7 lat i miał na swoim koncie, prócz oprawy muzycznej wielu Eucharystii w parafii i poza nią, uczestnictwo w sacrosongach - Festiwalach Piosenki Religijnej (m. in. w Tczewie) i przeglądach muzycznych. Z wyżej wspomnianym Misterium koncertowaliśmy w całej ówczesnej Diecezji Pelplińskiej. W tym czasie Romek prowadził również 50 – osobową scholę dziecięcą, w której śpiewały też nasze córki. Dzisiaj młodsza córka Asia razem ze mną prowadzi podobną scholę dziecięcą „Płomyczki”, co bardzo wzrusza Romka.

    Około 15 lat później Romek zafascynowany poezją ks. Janusza Pasierba, Karola Wojtyły i naszego serdecznego przyjaciela Artura Szymczyka, zaczął znowu komponować. Najpiękniejszym efektem tej pracy jest płyta Niebo, anioły, miłość - można posłuchać. Z tym poetyckim repertuarem Romek występował w Toruniu podczas rekolekcji dla młodzieży (z wielkim aplauzem młodzieży), dwukrotnie na Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie, podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Od wielu lat jest animatorem muzycznym we Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym w parafii św. Jana Chrzciciela w Lubawie (jest też jej współzałożycielem). Obecnie wspólnie z muzykującymi przyjaciółmi ze Wspólnoty gra i śpiewa w zespole Dziękczynienie. Myśli o kolejnej płycie, ale to na razie ... n i e s p o d z i a n k a.

Renata

Tutaj kilka archiwalnych fotek z koncertów i wojaży zespołu Rodzina

Do prawidłowej obsługi okienka potrzebujesz odtwarzacza Flash Player 9+


Info z www.graszkiewicz.pl


... poniżej, tylko migawkowo, kolejny etap działalności, czyli schola dziecięca

schola


Zespół Dziękczynienie (we wcześniejszej wersji)

dziekczynienie.jpg

Jak dobrze znać artystę

Twoja opinia się liczy!

Jakiego rodzaju malarstwo preferujesz?
religijne - 31.1%
historyczne - 14.2%
pejzaż - 19.5%
martwa natura - 4.6%
abstrakcja - 7.3%
realizm - 5.6%
akt - 2%
portret - 11.9%
mal. rodzajowe - 3.6%

Faworyzowane strony