Malarstwo · moja pasja


» Świeżo malowane «

Do prawidłowej obsługi okienka potrzebujesz odtwarzacza Flash Player 9+


Info z www.graszkiewicz.pl

Terra Lubavia - 1216

terralubavia
Terra Lubavia
po premierze

 

aneks

Wyjątkowy plener malarski - Dwór Mełpin 2011

melpin     W dniach od 14 do 21 listopada wziąłem udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim okazał się plener malarski, zorganizowany przez właściciela odrestaurowanego dworu w Mełpinie (woj. wielkopolskie), pana Kajetana Pyrzyńskiego.

Wraz z trójką moich przyjaciół malarzy, spędziliśmy tam tydzień nie zapomnianych wrażeń artystycznych w otoczeniu zabytkowych wnętrz i we wspaniałej, domowej atmosferze stworzonej przez właścicieli dworu. Nasz pobyt zaowocował kilkoma obrazami, głównie o tematyce religijnej, które mam nadzieję, ozdobią historyczne wnętrza i na długo pozostaną jako pamiątka tego wyjątkowego spotkania.


Kilka informacji o Gospodarzu - panu Kajetanie Pyrzyńskim

Przede wszystkim niebywała osobowość, poeta, pisarz i wydawca. Nadto: Konsul Honorowy Republiki Peru, mecenas sztuki oraz kandydat do tytułu Złoty Inżynier 2005 Przeglądu Technicznego.

...
Inżynier mechanik, technik chemik - esperantysta - absolwent Politechniki Poznańskiej. Reprezentuje małych przedsiębiorców z Wielkopolski. Wdraża do produkcji opracowania wielkopolskich naukowców w swoim rodzinnym Przedsiębiorstwie Innowacyjno-Wdrożeniowym "Delta". Współpracuje z kilkoma jednostkami badawczo-wdrożeniowymi. Człowiek o bardzo szerokich zainteresowaniach. Zwiedził 37 krajów, zaprojektował linię produkcyjną do przerobu mączki rybnej, zrewaloryzował zabytkowy dwór, uprawiał warzywa, produkował maść ogrodniczą, naprawiał maszyny w Australii. Obecnie jest jedynym w Polsce producentem uszczelniacza opon dla zakładów wulkanizacyjnych i uruchamia produkcję wyrobu o wielorakim zastosowaniu, który powstał w Instytucie Włókien Naturalnych w Poznaniu.

Mgr inż. Kajetan Pyrzyński, zanim został studentem Wydziału Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Poznańskiej ukończył Technikum Chemiczne. Po studiach dwa lata pracował na macierzystej uczelni, następnie podjął pracę w Biurze Projektów Pekadex Spomasz. Opracowana przez młodego inżyniera nowoczesna linia technologiczna przerobu mączki rybnej nie znalazła uznania w oczach decydentów dlatego uznał, że rozpocznie własną działalność. Kupił ziemię i uprawiał warzywa dla firmy Hortex. Dysponując pokaźną pulą środków własnych, na początku lat 80, kupił zrujnowany dwór z parkiem i zajął się jego rewaloryzacją ...

(źródło: http://www.przeglad-techniczny.pl)

Tekst pieśni zainspirowany plenerem, napisany przez Kajetana Pyrzyńskiego.

piesn

 

malarze

Polecane · promowane

Jak dobrze znać artystę

Faworyzowane strony

Jak mnie odwiedzacie?

000853122
Dzisiaj odsłon:Dzisiaj odsłon:166
W tygodniu:W tygodniu:798
W miesiącu:W miesiącu:3564
Adres IP: 3.87.147.184
Zalogowanych: .0
Gości Online: .12
Szukaj z Google
Nasza Klasa
Dziękczynienie na MySpace
Przejdź do YouTube
RG Facebook
Informacje o cookies