Malarstwo · moja pasja


» Świeżo malowane «

Do prawidłowej obsługi okienka potrzebujesz odtwarzacza Flash Player 9+


Info z www.graszkiewicz.pl

Terra Lubavia - 1216

terralubavia
Terra Lubavia
po premierze

 

aneks

Rejestracja40. Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

Folder Mragowo    Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie ma na celu integrację i promocję amatorskiego środowiska plastycznego. Inicjatorem malarskiej imprezy jest Aleksander Wydorski, który jako plastyk organizuje Przegląd od 40 lat. To coroczne wydarzenie po kilku latach stało się imprezą o randze wojewódzkiej, która jest organizowana do dnia dzisiejszego i cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnych artystów i miłośników sztuki.


Z tej okazji postanowiłem wystawić moje dwa obrazy z nowo rozpoczętego cyklu "Nenufary".

W sobotę, 22 października w Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie odbył się pokonkursowy wernisaż jubileuszowego 40 Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej.

Prace 64 plastyków amatorów oceniało jury: Piotr Dondajewski (prezes ZPAP okręg Olsztyński), Iza Jaśniewska (członek ZPAP okręg Olsztyński), Jan Gudelis (członek ZPAP okręg Olsztyński), Dariusz Żyłowski (kierownik Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie).

W tym miejscu nie mogę odmówić sobie krótkiego komentarza w kwestii oceny prac konkursowych. Z tego, co miałem okazję zauważyć w trakcie wernisażu, moje obrazy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Nie przełożyło to się jednak na odpowiednie decyzje sędziowskie, ale tak już zwykle bywa w konkursach: głos jurorów nie idzie w parze z głosem reszty świata. Poza tym, w ocenie prac konkursowych dostrzegam też pewien brak otwarcia na nowe trendy w malarstwie, a także swoisty sposób wyboru zwycięzców, w którym przejawia się nieśmiało syndrom ubiegłej epoki. Ale ... nie dyskutujmy z gustami. Te, jak wiadomo, każdy ma prawo mieć własne, więc ostateczną ocenę pozostawiam zainteresowanym.
 
 
Obrazy konkursowe

 

Poniżej kilka ujęć z wystawy

mragowo_wystawa_001.jpg mragowo_wystawa_002.jpg mragowo_wystawa_003.jpg mragowo_wystawa_004.jpg mragowo_wystawa_005.jpg mragowo_wystawa_006.jpg mragowo_wystawa_007.jpg mragowo_wystawa_008.jpg mragowo_wystawa_009.jpg mragowo_wystawa_010.jpg mragowo_wystawa_011.jpg mragowo_wystawa_012.jpg mragowo_wystawa_013.jpg mragowo_wystawa_014.jpg mragowo_wystawa_016.jpg mragowo_wystawa_018.jpg mragowo_wystawa_019.jpg mragowo_wystawa_020.jpg mragowo_wystawa_021.jpg mragowo_wystawa_022.jpg

 

Polecane · promowane

Jak dobrze znać artystę

Faworyzowane strony

Jak mnie odwiedzacie?

000871958
Dzisiaj odsłon:Dzisiaj odsłon:40
W tygodniu:W tygodniu:548
W miesiącu:W miesiącu:2949
Adres IP: 18.207.137.4
Zalogowanych: .0
Gości Online: .33