Malarstwo · moja pasja


Terra Lubavia - 1216

terralubavia
Terra Lubavia
po premierze

 

aneks

RejestracjaW "Borach" na majowym plenerze

plener_byslawek

     "Malarze starali się przekroczyć rzeczywistość potocznie dostrzegalną. W swych obrazach zapragnęli oni czegoś więcej - przywrócenia światu takich znaczeń, których prawda tkwi właśnie w wieloznaczności, tajemnicy i zmianie; w tym dramacie wszelkiej i drapieżnej egzystancji, przykrytym cienkim i fałszywym bielmem konwencji i bylejakości komercyjnej, dającym człowiekowi złudny i chwilowy spokój. Dramacie przemijania, który każdy ambitny artsyta pragnie odkryć i wyrazić w swych dziełach. Klimaty borowiackie, urzekające piękno Borów Tucholskich, okoliczne jeziora i rzeki nęcą swoim urokiem, zwłaszcza twórców. Uchwycone w tych pejzażach wątki otaczającego malarza świata ulegają swoistej nobilitacji jako najbliżej dostępne twórcy uniwersum. Widoki mają metafizyczny aspekt realności, który umiejętnie podpatrzony w najbliższym otoczeniu, przekazuje nam równie złożone przesłanie, to poletko doświadczalne Pana Boga przed stworzeniem świata. Patrząc na te cuda natury chciałoby się wejść w rajską przestrzeń Borów Tucholskich by całować drzewa."
Oto fragment kilku, jakże trafnych spostrzeżeń na temat pojmowania sztuki, autorstwa komisarza artystycznego pleneru w Bysławku: Pana Macieja Tamkuna, malarza, fotografika, poety i nauczyciela.

(źródło: Folder okolicznościowy z I pleneru hafciarsko-malarskiego, pn. "Borowieckie barwy znaczeń w hafcie i malarstwie" - Bysławek 2011 - Maciej Tamkun)

 

Poniżej znajduje się folder okolicznościowy, z jakże subtelnym i głęboko emocjonalnym wprowadzeniem autorstwa Pana Macieja Tamkuna, wydany z okazji pleneru w Bysławku.

Do prawidłowej obsługi okienka potrzebujesz odtwarzacza Flash Player 9+


Info z www.graszkiewicz.pl

(aby zatrzymać stronę pokazu slajdów - kliknij na ikonę nawigacji, widoczną u dołu fotografii)

 

Pozostałe informacje na temat pleneru w Bysławku, a także krótki fotoreportaż, można odszukać w dziale Wernisaże, wystawy, plenery.

Bory

Polecane · promowane

Jak dobrze znać artystę

Twoja opinia się liczy!

Jakiego rodzaju malarstwo preferujesz?

Faworyzowane strony

Szukaj z Google
Nasza Klasa
Dziękczynienie na MySpace
Przejdź do YouTube
RG Facebook
Informacje o cookies